לוגו

התקנת נקודת גז בבית ובחצר טיפים ומחירים

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email
תוכן עניינים

מה זה ואיפה נמצאת נקודת גז?

התקנת נקודת גז, היא פעולה שקורית בכל בית המחזיק במוצרי גז. נקודת גז היא המקום שבו מתחבר צינור הגז מהבלונים או מהגז המרכזי לברז הגז (צינור נחושת קשיח המוגן בצינור PVC צהוב), ומהברז ניתן לחבר מכשירים שונים הפועלים על גז, כמו כיריים, גריל, מחממי מים גז ועוד… ההתקנה צריכה להתבצע באופן בטיחותי ומקצועי ורק על ידי טכנאי גז מוסמך, כדי למנוע סיכונים ולהבטיח שימוש תקין ובטיחותי במכשירי הגז בבית. בואו נעבור על כמה דברים שווה לדעת לפני שבוחרים איך ואיפה כדאי לבצע התקנת נקודת גז.

מי מוסמך להתקין נקודת גז?

לא אבא של, לא השיפוצניק ולא אף אחד בלי רישיון טכנאי גז מוסמך. כדי להבטיח את הבטיחות שלכם ומשפחתכם ולהימנע מסכנות מיותרות, ישנן דרישות ותקנות מחמירות שטכנאי הגז חייב לעמוד בהן. ראשית, טכנאי גז מוסמך חייב לעבור קורס הכשרה מקיף, שבסופו הוא נבחן וקיבל רישיון מתאים מהרשויות המוסמכות. הרישיון הזה מחייב חידוש אחת לשלוש שנים, מה שמבטיח שכל טכנאי מתעדכן באופן קבוע בתקנות החדשות ובשיטות העבודה המעודכנות.

כלקוחות, חשוב מאוד לבדוק את הרישיון של טכנאי הגז לפני תחילת העבודה. בקשת ראיית הרישיון היא לא רק זכות אלא גם אחריות. זיהוי של טכנאי גז מוסמך ומקצועי מבטיח שהעבודה תתבצע בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר ובאופן בטוח. אני ממש מעריך לקוחות שמבקשים ממני להציג את הרישיון שלי כי זה אומר שהם דואגים לבטיחות שלהם.

תהליך התקנת נקודת גז

מתי בכלל אנחנו בוחרים להתקין נקודת גז חדשה? בדר"כ כשהתחדשנו במכשיר חדש / הנקודה הקיימת כבר לא תקינה…
כמה דברים שכדאי לכם לבדוק עם טכנאי בגז רגע לפני ההתקנה:
תוודאו עם הטכנאי שבמיקום בו יותקן ברז הגז עומד בתקן (במיקום נגיש לשעת חירום ומרוחק מנקודת חשמל ועוד…).
אם הברז יותקן בתוך הארון תוודאו שהמיקום שלו ושל הצינורות שיעברו שם עדיין יאפשר לכם לסגור את המגירות והדלתות של הארון כדי שלא תגלו את זה אחרי.
אם יש לכם תכנון לעוד נקודת גז תיידעו את הטכנאי מראש כי אולי עדיף לשים ברז מפצל מראש וכבר לחסוך לכם עלויות.

תמונה של נקודת גז בתוך ארון מטבח דוגמא לאיך מביאים את הנקודת גז למקום שבו הברז והצינורות אינם מפריעים למגירות להיסגר - ירון משה שירותי גז (1)
תמונה של נקודת גז בתוך ארון מטבח דוגמא לאיך מביאים את הנקודת גז למקום שבו הברז והצינורות אינם מפריעים למגירות להיסגר

המשך תהליך ההתקנה

בהתאם להחלטה על מיקום הברז, הטכנאי יתכנן את מסלול הצנרת המוביל לברז. ישנן מספר אפשרויות להובלת הגז: הנחת צנרת חדשה שתוביל את הגז מבחוץ אל הבית, פיצול נקודת גז קיימת, או העברת נקודת גז קיימת שאינה בשימוש למיקום הרצוי. בכל מקרה, יש לבחור את האופציה המתאימה ביותר מבחינה טכנית וכלכלית.
לאחר החלטה על מסלול הצנרת, הטכנאי יתחיל בעבודת ההנחה וההתקנה. תהליך זה כולל הנחת הצנרת, התקנת הברזים והחיבורים הנדרשים. במקרים מסוימים, כגון כאשר ההתקנה כוללת חפירה או חציבה בקיר, ייתכן והתהליך יהיה מורכב יותר וידרוש זמן רב יותר.
לאחר השלמת ההתקנה, הטכנאי יבצע בדיקות אחרונות לוודא שהמערכת אטומה ובטיחותית. הבדיקות כוללות בדיקת לחצים ובדיקות לאיתור דליפות אפשריות. המטרה היא להבטיח שהמערכת פועלת באופן חלק ובטוח, ללא סיכון לדליפת גז.

התקנת ברז גז לכיריים

תהליך די סטנדרטי אבל כמה נקודות שיעזרו לכם גם בנוחות וגם בעלויות:

בשלב הראשון של ההתקנה, טכנאי הגז יבחן את מיקום הכיריים במטבח ויקבע את המיקום האידיאלי לברז הגז. יש לוודא שהברז נמצא במרחק בטיחותי והעומד בתקן ממקורות חום ושהוא נגיש לשימוש ולתחזוקה.
ברז לא יכול להיות ליד ומעל גובה הכיריים!
אם הברז נמצא בתוך ארון וודאו הוא במיקום נגיש לכם ולא מרוחק מאוד מהכיריים.
וודאו שמדובר בברזים חדשים ולא ברזים ישנים של פעם.
דברים אלו גורמים לחברות הגז לפסול אתכם בבדיקות תקינות ובכך תצטרכו לשלם על הזזת נקודה.
לאחר הבחינה והתכנון, הטכנאי יתקין את צנרת הגז המובילה לברז. חשוב שהצנרת תהיה עמידה ואטומה כדי למנוע דליפות ולשמור על בטחון. במקרים בהם הצנרת עוברת בתוך קירות או מתחת לרצפה, יש לוודא שהיא מוגנת ולא נפגעת.
לבסוף, כחלק מהתהליך, הטכנאי יבצע בדיקות לחץ ואטימות בכיריים כדי לוודא שהמערכת פועלת כשורה ואין דליפות.

מיקום תקין של ברז גז בתוך הארון - ירון משה שירותי גז
מיקום תקין של ברז גז לכיריים בתוך הארון

מה המחיר של התקנת נקודת גז?

הבנת העלויות המשתנות בהתקנת נקודת גז תעזור לכם לתכנן נכון ואולי גם לחסוך כסף ודברים לא רלוונטים. המחיר של התקנת נקודת גז יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים, כולל אורך הצנרת הנדרשת, סוג הברז, קושי ההתקנה, והמיקום של הנקודת בבית. לכן, חשוב לקבל הצעת מחיר מפורטת מטכנאי גז מוסמך לפני תחילת העבודה.
כדי לתת טווח כללי, המחיר הבסיסי להתקנת נקודה כולל ברז גז עומד בדרך כלל בין 350 ל-600 ש"ח. המחיר הזה כולל את העבודה ואת החלקים הרלוונטיים, אך לא כולל את עלות הצנרת אם יש צורך בהארכה או בהנחת צנרת גז חדשה. מחיר הצנרת נע בין 50 ל-70 שקלים למטר, והוא כולל את עבודת ההנחה ואת הצנרת עצמה. המחיר יכול להשתנות בהתאם לקוטר הצינור הדרוש וסיבוכיות העבודה.
בנוסף, עלויות נוספות יכולות לכלול חפירה או חציבה במידה ויש צורך להכניס את הצנרת לתוך הקירות או מתחת לרצפה. פעולות אלה מצריכות עבודה נוספת ויכולות לגרור עלויות נוספות בהתקנה.

סוגי ברזי גז

כדי לבחור את הברז המתאים ביותר לצרכים ולמטרות שלכם הנה מבט על כמה מהסוגים הנפוצים של ברזי גז:

  • ברז גז כדורי רגיל:  זה הברז הכי נפוץ. פתיחה וסגירה של הברז נעשית על ידי הזזת הידית השחורה, מה שמאפשר הפסקה והפעלת גז למכשירים השונים.
  • ברז ניתוק מהיר: מתאים במיוחד לצרכים שדורשים חיבור וניתוק ניידים של מכשירים כמו גריל גז, טאבונים הפועלים על גז, או פטריות חימום. השסתום המיוחד מאפשר חיבור וניתוק פשוט, מהיר ובטיחותי לנקודת הגז שלא מצריך את ניתוק הצינור הגמיש.
תמונה של ברז גז ניתוק מהיר - ירון משה שירותי גז
תמונה של ברז גז ניתוק מהיר
  • ברז גז חשמלי: עובד על הרעיון שברגע שיש זרימה חזקה מעבר לרצוי של גז הוא נותן פקודה חשמלית לסגור את הברז. למקרה של דליפה באחד המכשירים.
  • ברז גז מפצל (סעפת לגז): כולל מספר יציאות ומשמש לחיבור של מספר מכשירים לאותו קו גז. מאפשר גמישות, יעילות, נוחות ושליטה על מכשירי הגז.
תמונה של סעפת גז מורכבת בתוך ארון עם הרבה מכשירי גז מחוברים המאפשרת שליטה מרחוק על כל אחד - ירון משה שירותי גז
תמונה של סעפת גז מורכבת בתוך ארון עם הרבה מכשירי גז מחוברים המאפשרת שליטה מרחוק על כל אחד
תמונה של סעפת גז מפוצלת ל4 נקודות שאחת מהן זה ברז ניתוק מהיר - ירון משה שירותי גז
תמונה של סעפת גז מפוצלת ל4 נקודות שאחת מהן זה ברז ניתוק מהיר
תמונה של סעפת גז מחולקת ל2 נקודות גז במרפסת אחת לגריל גז והשנייה לטאבון גז - ירון משה שירותי גז
תמונה של סעפת גז מחולקת ל2 נקודות גז במרפסת אחת לגריל גז והשנייה לטאבון גז

שאלות על התקנת נקודת גז

במהלך השנים שמתי לב לשאלות שחוזרות על עצמן והרבה אנשים שלא היו בטוחים בכמה נושאים. כאן אספתי מספר שאלות ותשובות שיעזרו לכם להבין טוב יותר את התהליך והעלויות:

מי רשאי להתקין נקודת גז?

רק טכנאי גז מוסמך רשאי להתקין ברז גז. טכנאי גז עברו הכשרה מקצועית ומחזיקים ברישיון הנדרש.

כמה עולה להתקין נקודת גז?

המחיר יכול להשתנות בהתאם למרחק ממקור הגז, סוג הברז, וקושי ההתקנה. באופן כללי, המחיר נע בין 350-600 ש"ח, אבל עדיף להתקשר ולדבר עם טכנאי כדי לקבל הצעה מדויקת.

מהן הדרישות למיקום התקנת ברז הגז?

חשוב שהברז יהיה במקום נגיש לשימוש ולתחזוקה, ובמרחק בטיחותי ממקורות חום. כמו כן, יש לשקול את הקרבה למקור הגז המרכזי (עלויות)

מהם הסוגים השונים של ברזי גז?

ישנם סוגים שונים כגון ברז גז עם שסתום רגיל, ברז עם שסתום אל חוזר, ברז ניתוק מהיר, ברז גז חשמלי, וברז גז מפצל. כל אחד מהם מתאים לצרכים שונים.

מהם השלבים בתהליך התקנת ברז גז?

התהליך כולל בחינת המיקום, תכנון מסלול הצנרת, התקנת הברז והצנרת, ובדיקות לחץ ואטימות לאחר ההתקנה.

הזמנת טכנאי לביצוע התקנת נקודת גז

נקודת גז יש כמעט בכל בית, בין אם זה לכיריים או למחמם מים. חשוב לוודא שאנחנו בוחרים באנשים הנכונים לביצוע ההתקנה כי זה כבר חשוב לבטיחות שלנו.
לביצוע וייעוץ בכל הנוגע להתקנת נקודות גז בבית או בחצר, ובחירת סוגי ברזים מוזמנים ליצור איתי קשר- ירון משה, טכנאי גז בעל ניסיון של מעל ל-20 שנה. מציע שירותי התקנה ותחזוקה לנקודות גז, תוך שימת דגש על בטיחות ואיכות. עם אלפי לקוחות מרוצים וחוות דעת בכל איזור חיפה קריות והצפון.
מוזמנים ליצור איתי קשר: 0505754042

השאירו פרטים
לשיחת ייעוץ ללא עלות >>

התקנת נקודת גז בבית ובחצר

אהבתם? מוזמנים לשתף

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email
מוזמנים לקרוא
ירון משה שירותי גז תמונה של להבה

גז ובטיחות

גפ"מ – גז פחמני מעובה, הינו חומר חסר ריח וצבע אשר משמש כגז לבישול, הינו גז נפוץ בכל דירה ובית באשר הם. הגפ"מ- גז פחמני

קרא עוד >>
שימוש נכון בגריל גז תמונה של גריל גז

התקנת גריל גז

התקנה, תיקון ודברים שכדאי לדעת גריל גז: דבר ראשון חייב לשתף את דעתי, גריל גז זה המוצר שתמיד שימוש בו מעלה לי חיוך, אין כמו

קרא עוד >>
תמונה - התקנת כיריים גז

התקנת כיריים גז

התקנת כיריים גז – חשיבות טכנאי גז מוסמך רוצים להחליף את הכיריים בגז או להתקין חדשים? רגע לפני שאתם אולי חושבים לבצע זאת בעצמכם, עליכם

קרא עוד >>
Scroll to Top