לוגו

התקנת גריל גז

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email
תוכן עניינים

התקנה, תיקון ודברים שכדאי לדעת גריל גז:

דבר ראשון חייב לשתף את דעתי, גריל גז זה המוצר שתמיד שימוש בו מעלה לי חיוך, אין כמו ריח של על האש, תחושה של חופש. מוקפים במשפחה וחברים.
כמובן שאת גריל הגז יש להפעיל רק במרפסת פתוחה או גינה.

התקנת גריל גז

לפני התקנת המכשיר נרצה לוודא כמה דברים חשובים, שלא נגיע לרגע ונתאכזב. נוודא כי ישנו ברז גז (ברז חיבור מהיר) או בלון גז קטן עם ווסת לחץ מתאים.
דבר נוסף שחשוב לדעת ולא מעט אנשים נתקלים בזה, לשים לב ולבדוק (ברמת האפשר) אם הגריל מגיע מורכב או בחלקים. תהליך ההרכבה אינו מסובך בחלק מהמקרים ונוכל להרכיב לבד, במקרים בהם התהליך מסובך או שאין ביכולתנו להרכיב את המכשיר, תמיד אפשר לקרוא לטכנאי גז שיגיע ירכיב ויחבר את המכשיר. אבל, זהו תהליך שגם לוקח זמן וגם מצריך אותנו להוציא עוד כסף שלא חישבנו לפני קניית המכשיר. לכן, המלצה חשובה היא לבצע בדיקה עם המקום שהזמנתם ממנו אם המכשיר מגיע מורכב או לא.

חיבור הגריל לגז

את החיבור ובדיקת התקינות אין לבצע לבד, עפ"י התקן טכנאי גז מוסמך הינו היחידי שבסמכותו להתקין ולתת אישור על כך שהמוצר תקין וראוי לעבודה. חיבור מנגל גז שלא באישור טכנאי גז יכול להיות סכנה ממשית.
תהליך חיבור המנגל לגז לא אמור להיות מסובך מדי במידה ואין תקלות וכל ההכנות להתקנת גריל הגז נמצאות כראוי, טכנאי הגז מגיע בודק את המכשיר ומערכת הגז הביתית, מחבר לגז ומבצע הפעלה ראשונית בכדי לבדוק שהכל תקין.

התקנת גריל גז גריל לדוגמא

התקנת גריל גז – מה עדיף?

את הגריל ניתן לחבר לגז באמצעות 2 דרכים:

דרך א' מערכת הגז הביתית

בדרך זו אנו נדאג שתהיה שלוחה מקו הגז הביתי קרוב ככל הניתן למכשיר (2-4 מטרים). בסוף השלוחה (הנקודה הקרובה לגריל) יימצא ברז ניתוק מהיר אשר יחובר באמצעות צינור גומי גמיש למכשיר.

דרך ב' בלון גז 5 קילו

לאחר קניית הבלון יש לוודא עם טכנאי הגז לגבי ווסת לחץ מתאים, אם אין לכם ווסת ברוב המקרים תדרשו לתשלום נוסף. כאשר הטכנאי מגיע הוא מרכיב את הוסת ובודק את תקינות הבלון והווסת וגם את תקינות המכשיר מדליפות. הווסת מתחבר לבלון וניתן לפרק את הווסת אך ורק מהבלון ולא מצינור הגומי בכדי לא לפגוע באטימות ובכך גם תוכלו להחליף בין בלוני גז כאשר נגמר ללא צורך בטכנאי. בעת החלפת בלון יש לעבור לאחר ההידוק של הווסת על כל החיבורים כשהבלון פתוח ומחובר לגריל הגז עם סקוטץ' וסבון כלים ולוודא כי אין בועות. הדרך הזאת נועדה כדי שנדע שהחלפנו את הבלון כמו שצריך ואין דליפות.

ההמלצה שלי היא חיבור גריל הגז למערכת הגז הביתית, כמובן במידת האפשר… לא בכל בית אפשר להגיע עם קו הגז לכל מקום ולא כל אחד רוצה להוסיף כ"כ הרבה עלויות לפני שהוא התחיל להכין סטייקים באופן קבוע.

התקנת גריל גז – ברז גז ניתוק מהיר

ברז ניתוק מהיר זהו ברז גז אשר בקצה אחד מחובר למערכת הגז ובקצהו השני מחובר לצינור הגומי הגמיש. ניתן לנתק את הצינור הגמיש מהברז בפעולה פשוטה מאוד (כמו מחבר של לחץ אויר), תפקיד הברז הינו שבסוף שימוש הפעלת המכשיר אין כל צורך שיהיה מחובר לגז ובנוסף מקל עלינו את ניתוק המכשיר מהגז, יותר אסתטי (ככה גריל הגז אינו חייב להיות סמוך למיקום הברז, בהרבה בתים נקודת הגז אינה המיקום הקבוע של גריל הגז, אלא רק בעת שימוש), יותר בטיחותי (מכשיר שאינו צורך גז באופן קבוע מומלץ שלא יהיה מחובר לגז כשאין בו שימוש או לסגור את הברז שמפנה גז לאותו המכשיר).

תמונה של התקנת מנגל גז ברז חיבור מהיר ושלוחה לטאבון
ברז גז ניתוק מהיר – הימני ללא הצינור

אחריות המכשיר

לאחר שווידאנו כי המכשיר תקין ועובד כראוי טכנאי הגז ימלא את תעודת האחריות/ יגיש חשבונית ללקוח בה מופרט כי הוא זה שעשה את ההתקנה ובזאת נכנסת האחריות לתוקף. על הלקוח יש לחייג/ למסור/ לתפעל את הפעלת האחריות של המנגל גז.

התקנת גריל גז - תיאור מהגל עם בשר

שימוש נכון במנגל גז

לפני הדלקת המכשיר:

  • נוודא כי צינור הגומי הגמיש מחובר כמו שצריך אל הברז/ ווסת.
  • נוודא כי הברז במצב פתוח ואיננו מריחים ריח של גז.
  • נדליק להבה אחת במכשיר ונראה כי היא פועלת כמו שצריך – במידה וללהבה לוקח זמן להידלק אין לחכות מעל חצי דקה כשלוחצים על זרימת גז, אם הלהבה אינה נדלקת יש לעזוב את המצת ולאוורר את האיזור המנגל ל- 2 דקות ולאחר מכן לנסות שוב.
  • הלהבה דולקת באופן תקין – אפשר להדליק את הלהבות הנוספות ולהתחיל להנות!

בעת שימוש בגריל בגז:

  • נוודא כי לא נוצר ריח של גז (לא ריח של על האש) – במקרה ומגיע ריח כזה יש לכבות את הכל ולסגור את הברז.

לאחר שימוש במנגל בגז:

  • נסגור את ברזי הלהבה ואת הברז הראשי המוביל למכשיר.
  • ננתק את הברז חיבור מהיר.
  • ננקה כמה כמו שצריך את המכשיר.
ניקוי גריל גז
כמה עולה להתקין גריל גז?

מחיר התקנה נע בין 250 ל350 ש"ח, לא כולל עבודות ואבזרים נלווים (בדומה למה שהזכרנו למעלה).

מה צריך כדי להתקין גריל גז?

נקודת גז תקינה/ בלון גז נייד. את הגריל וכל חלקיו. אם מדובר בבלון אז לוודא עם הטכנאי שיש לכם ווסת, אם לא אז טכנאי הגז יביא ויחייב אתכם, כמו גם צינור גמיש.

הגריל לא נדלק ויש גז, מה עושים?

בחלק מהמכשירים ישנה סוללה בלחצן ההצתה, יכול להיות שפשוט צריך להחליף. אם זאת לא הבעיה ויש גז, מומלץ להתקשר לטכנאי גז.

איך לשמור על הגריל גז?

פשוט וקל, לנקות בסוף שימוש (כמה שפחות חומרי ניקוי), לשים את הגריל במקום מוצל, עדיף שיהיה מכוסה (ישנם כאלה המגיעים עם כיסוי ולאלה שלא מומלץ לרכוש).

התקנת גריל גז – סיכום

כמו שכבר שיתפתי את דעתי האישית, גריל גז הוא מכשיר שתמיד כיף להשתמש בו אבל, בשביל הבטיחות שלנו ושל הסובבים אותו בואו נדאג להשתמש בו כמו שצריך.
לפני שמחליטים איזה גריל גז כדאי לקנות, אפשר לבדוק קודם מה העלויות הצפויות לפי מה שהוזכר (יש קו גז, צריך בלון או ווסת וכו').
בקניית המכשיר תמיד כדאי לוודא אם הוא מגיע מורכב או לא.
את התקנת המכשיר תשאירו למתקין גריל גז מוסמך, טכנאי גז שיציג את רישיון הגז שלו.
הקפידו לנקוט אמצעי זהירות בכל הקשור לשימוש במכשיר, צעדים קטנים ימנעו אסון!

המאמר מכיל טיפים ואמצעי בטיחות אך לא מהווה תחליף לתקן שימוש במכשירי גז!

מתקין גריל גז מוסמך – ירון משה

שמי ירון משה, גר בקרית אתא ונותן שירות כטכנאי גז בחיפה קריות והצפון.
בעל ניסיון ומוניטין רב העוסק בתחום מעל 20 שנה, נתתי שירות לאלפי לקוחות מרוצים.
להתקנת גריל גז או התייעצות מוזמנים לפנות בכיף!
0505754042

השאירו פרטים
לשיחת ייעוץ ללא עלות >>

שימוש נכון בגריל גז תמונה של גריל גז

אהבתם? מוזמנים לשתף

Facebook
WhatsApp
LinkedIn
Email
מוזמנים לקרוא
ירון משה שירותי גז תמונה של להבה

גז ובטיחות

גפ"מ – גז פחמני מעובה, הינו חומר חסר ריח וצבע אשר משמש כגז לבישול, הינו גז נפוץ בכל דירה ובית באשר הם. הגפ"מ- גז פחמני

קרא עוד >>
תמונה - התקנת כיריים גז

התקנת כיריים גז

התקנת כיריים גז – חשיבות טכנאי גז מוסמך רוצים להחליף את הכיריים בגז או להתקין חדשים? רגע לפני שאתם אולי חושבים לבצע זאת בעצמכם, עליכם

קרא עוד >>
Scroll to Top